HW8002 PIR SENSOR MODULE factory and suppliers | Haiwang

HW8002 PIR сензор Модул

Краток опис:

Врз основа на инфрацрвена технологија производи автоматска контрола, HW8002 има висока чувствителност и сигурност, и е широко се користат во различни видови на автоматски индукција апарати, како што се автоматски врати, автоматска машина мобилни телефони, автоматско течност droppers, сензор flushers, разни видови на паметни играчки, заштеда на енергија светилки. , Автоматски тело-уреди со покажувач на ноќта светло и други индукција електрична опрема. Карактеристики 1 Целосно автоматски уреди со покажувач: Кога некој влегува во својата палета сензори, тоа излези на hi ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Врз основа на инфрацрвена технологија производи автоматска контрола, HW8002 има висока чувствителност и сигурност, и е широко се користат во различни видови на автоматски индукција апарати, како што се автоматски врати, автоматска машина мобилни телефони, автоматско течност droppers, сензор flushers, разни видови на паметни играчки, заштеда на енергија светилки. , Автоматски тело-уреди со покажувач на ноќта светло и други индукција електрична опрема.
  147Features
  1 Fully automatic sensing: When a person enters its sensing range, it outputs a high level. When the person leaves the sensing range, it automatically delays and turns off the high level and outputs a low level.
  2 Photosensitive control, no induction in daytime or strong light, night induction. (Default is no photosensitive control
  3 two trigger modes (default repeatable trigger)
  a. Non-repeatable triggering mode: After the sensor output is high, once the delay period ends, the output will automatically change from high level to low level;
  b. Repeatable triggering mode: after the sensor output is high, during the delay time period, if there is activity of the human body in its sensing range, the output will remain high until the person will delay and then leave high power. Level changes to low level (the sensing module automatically delays a delay period after detecting each activity of the human body, and the time of the last activity is the starting point of the delay time).

   147Технички параметри

  производот Модел HW8002 Серија може да се изменуваат ● На ниво на излез не е апсолутна вредност. Промената на температурата на околината ќе имаат мало влијание врз него, а вредноста на грешка од околу 0.5V ± може да се случи. ● Модули се задржани ЦДС photoresistor интерфејс за контрола на светло функции; ● Други кориснички предмети може да додадете дополнителни трошоци. Се препорачува да се одржува редовни параметри. Ве молиме да разговарате и да се комуницира со релевантните персонал за специфични прашања.
  работен напон DC4V-20V може да се изменуваат
  статички електрична енергија <50 U-;  
  Излезна ниво Induction3VNo induction0V може да се изменуваат
  Време на 0.5-300S Достапно фиксна отпор
  блок на времето 0 може да се изменуваат
  тригерирање Пасивни повторливи активирањето  
  индукција далечина 5,8,10m може да се изменуваат
  Индукција агол Опсег 100 ° може да се изменуваат
  Работна температура -20-75 ℃  
  големина 32 x 24 x 7mm може да се изменуваат

  147Мерки на претпазливост :
  ● На Пироелектричниот инфрацрвен сензор треба да биде 2,0-2,2 метри од земјата. Чувајте се далеку од климатизери, фрижидери, печки и други чувствителни места каде што промената на температурата на воздухот.

  ● Не смее да има екрани, мебел, големи бонсаи или други партиции во рамките на опсегот на детекција.
  ● На Пироелектричниот инфрацрвен сензор не треба да биде директно соочени со прозорец, инаку мешање на струи топол воздух надвор од прозорецот и движењето на луѓето ќе предизвика лажни аларми. Тоа е подобро да имаат завеси на условна услови. Пироелектричниот инфрацрвени сензори, исто така, не треба да се инсталира каде што има силна струење.
  ● Чувствителноста на Пироелектричниот инфрацрвен сензор за човечкото тело, исто така, се однесува на насоката на човечки движења. Пироелектричниот инфрацрвени сензори се најмалку осетливи на реакции промена радијални, и се повеќето чувствителни страни да се движат во насока на крстот-намалување на (т.е., во насока нормална на радиусот). Избирање на соодветна локација за поставување на местото е да се избегне лажни аларми од инфрацрвена сонда и да се добие најдобар чувствителност за откривање.

  147Димензионални цртање и надворешна шема тест

  11 12
  147
  физички слика

  14 3
  147Најчесто се користи табела избор објектив:

  101Модел: 8002-2BAngle: 100 ° Одалеченост: 10m

  Големина: φ23mm

  003Модел: 8003-3 Агол: 120 °

  Одалеченост: 10m

  Големина: φ25mm

  004Модел: 8090 Агол: 120 °

  Растојание: 8 милиони

  Големина: φ17.8mm

  103Модел: 8120 Агол: 120 °

  Растојание: 5m

  Големина: φ12.7mm

  005Модел: 8120-5 Агол: 120 °

  Растојание: 6m

  Големина: φ12.7mm

  007Модел: 8308-3 Агол: 120 °

  Растојание: 5m

  Големина: φ11.8mm

  007Модел: 8308-5 Агол: 90 °

  Растојание: 5m

  Големина: φ10.27mm

  104Модел: 8308-5B Агол: 90 °

  Растојание: 5m

  Големина: φ10.27mm


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !